Kız çocuğu

Dip not diil ilk not olarak söylemek istediğim şey: kitap cinsellik yada hayat kavgası adına bazı şeyleri henüz tam olarak idrak edememiş yaştaki çocukların eline geçmemeli. Tam olarak kavrayamadığı şeyler konusunda anlam kargaşası yaşamaması adına dikkat edilmeli.

Evet hikaye deli gibi sürükleyici ve anlatım dili muhteşemdi. Kitap okumuyorda sanki aksiyon,cinayet, intikam, entrika.. olaylar olaylar olaylar.. tarzı bi film izliyor gibiydim. Gerçekten çok beğendim kitabı ama üzgünümki kitaplığımda rahatça sergileyebileceğim yada herhangi birine tavsiye edebileceğim bi kitap değil. İçinde tecavüz, ensest ilişkiler, cinsiyet değişimleri, cinayetler, uyuşturucu, dini inanç konusunda bocalamalar kısaca akla gelebilecek her türlü pislik mevcut.

Evet yaşamın içinden, evet bunlarında bilincinde olmalıyız, evet yaşayanı anlayabilmek adına bilinçlenmeliyiz, evet hepsi artık Malesef ve Kahretsinki günümüzde sıradan şeyler ama yinede kitap biraz tehlikeli.

Zaten Onur Ünlü’nün tarzı hep buydu. Kitabındada aynı durumu yansıtmış. Filmlerini izleyenler bilir. Sıradan ve basit düşünen bi insana hitap etmez. Hep bi karmaşa, hep bi uç noktalara değinme, hep ince ince önemli mevzulara dokundurma vardır. Kafanızı karmançorman eder ne izledim ben, noluyo, nerdeyim, niye böyle diye kalakalırsın izlerken. Ama bu karışıklıkta öyle bi dokunurki yüreğinize siz bile nolduğunuzu anlayamazsınız. Herkese göre diildir ama gerçekten muhteşemdir. Bu kitapta tamda böyleydi işte..

Hayat bazen çok acımasız ve bizde ona karşı acımasız olalım diye bizi zorluyor. Elimizde vişne renkli baltamızla bişeylerin intikamı için koşturup duruyoruz ordan oraya.. Bazı zamanlar, bazılarımız için, bazı hayatlar gerçekten hiç yaşanası diil malesefki..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.