Satır arası cinayetler

Adını çok duyduğum ve çok merak ettiğim için almıştım ama sonu hüsran oldu. Hatta hüsran duygusu için sonuna ulaşabilmeyi başaramadım bile. Çok nadir yarım bırakırım okuduğum kitabı, bu kitapta onlardan biri oldu ne yazıkki.

Niye böyle oldu çokta anlamadım. Halbuki cinayet, polisiye tarzı kitapları çokta severdim. Ama anlatım tarzı beni pek etkilemedi. Bi romandan ziyade karşılıklı aşırı diyalogların olduğu bir kitaptı. Hani böyle konuşma arasında o sözü söylerken aslında hangi ruh hali içinde, neden öyle gelişti durumda öyle dedi gibi bir anlatım metni çok yok. Yer, mekan yada olayı daha iyi hayal edip hissedebilelim diye bir ayrıntıya rastlayamadım. Sürekli bi karşılıklı konuşma şeklinde ilerlemiş. Buda bana çok duygusuz ve gereksiz bir kitap okuyormuşum gibi hissettirdi. Çünkü ben o satır aralarını daha çok seviyorum galiba..

Ayrıca içeriği tek bir roman değilde 3 farklı hikayeden oluşuyor. Ben sadece ilkini bitirebildim. İkincide daha fazla devam edemedim.

Tavsiye edemeyeceğim bir kitap oldu buda. Olsun, her tarzın bi alıcısı, okuyucusu, sevicisi vardır elbet. Buda böyle olsundu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.