Canım bağırsağım

Genelde roman okumaktan hoşlanan biriyim ama bu kesinlikle herkese tavsiye edebileceğim çok faydalı bir kitaptı. İyiki okumuşum diyorum.

Günlük hayatta sürekli yaşadığımız kendi vücudumuzla bütünleşmiş ama farkında bile olmadığımız bir çok bilgi edinmiş oldum. Sindirim sistemimizin tüm organlarımızla ilişkisi, çalışma biçiminin yaşantımıza etkisi hakkında birçok yeni şey öğrendim. Yada aslında bildiğim, fakat bildiğimin bilincinde olmadığım bir dolu şey artık bilinçli bir şekilde hafızamda. Tuvalet ihtiyacının önemini ve her defasında ‘çıkan sonucun’ bize içerde neler olduğu hakkında mesajlar iletiyor oluşunu çok iyi öğrendim bu kitap sayesinde.

Anlatım tarzı okadar eğlenceliki hiç sıkılmadan bilimsel, fiziksel, tıbbi bir kitap okuyormuş hissine kapılmadan büyük bir merakla okuttu kendini. Her satırı önemsiz olduğunu sandığımız ama aslında çok önemli olan bilgilerle doluydu. Bedenin ve iç organların çalışma stilini öğrenmek ve daha sağlıklı bir yaşantı adına kesinlikle tavsiye edebileceğim bir kitap.

Kitabı okurken organların çalışma şekli, o gözle görülmeyen ama büyük görevleri olan bakteriler falan okadar sevimli anlatılmışki bir süre sonra hepsini çok sevmeye başlıyorsunuz. Sanki içerde çalışan minik işçilermiş gibi gelmeye başlıyor hepsi. Sevimli, tatlı bir kitap. En acilinden okunası..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.